عکاسی یا همان  واژه غربی فتوگرافی از ترکیب دو واژه فتو(فتون) نور و گرافی که همان ثبت و به تصویر کشیدن است تشکیل شده است.پس می توان از این واژه ارتباط مستقیم ثبت توسط نور و ارتباط مستقیم آن دو را با هم متوجه شد

وسیله ثبت این مهم دوربین عکاسی نام دارد . محقق عرب، ابن هیثم (1040-945)، در رساله خود به نام الهزن شناخته می شود، به عنوان اولین کسی که به مطالعه نحوه دیدن می پردازد اعتقاد دارد  . یونانیان باستان و چینی ها از یک دستگاه نوری استفاده کرده اند تا تصویری از محیط اطراف را روی یک صفحه نمایش طراحی کنند. این اختراع نقش مهمی در توسعه دوربین ها و عکاسی داشت که  با دگرگونی های تاریخی در سال 1826 توسط جوزف نیسفور نیپس  شروع تحول رویایی در دنیای ما رقم خورد.

امروزه دوربینهای آنالوگ و دیجیتال در تمامی امور از جمله تبلیغات. صنعت. پزشکی و دیگر موارد  به کمک بشر آمده اند تا با سریع تر شدن ثبت لحضات ما را به هدف اصلی خود نزدیکتر کنند. مار در پلوگرافی می کوشیم با بهتر ارائه کردن خدمات عکاسی و تصویر برداری قدمی هرچند کوتاه در راستای ارتقای سطح هنر و صنعت عکاسی برداشته و شما عزیزان را به آنچه در ذهن خود تصور میکنید عملی و ثبت و ضبط نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up